חברת נחשון תכנון מטבחים הוקמה בקיבוץ נחשון בשנת 1976 על ידי שמיל מרמלשטיין שהיה בין מייסדי הקיבוץ.

חברת נחשון מתמחה בתכנון של מטבחים מסחריים ומוסדיים – חברות, ארגונים, מסעדות, חברות קייטרינג, בתי חולים, בתי אבות, משרדי ממשלה, אולמות וגני אירועים, צבא, משטרה ושב"ס, בתי מלון ולקוחות נוספים. שירותי החברה ניתנים לכל גדלי המטבחים – מבתי קפה ומסעדות ביתיות קטנות  ועד מטבחי ענק של חברות קייטרינג ומלונות יוקרה.

לאורך כל שנות פעילותה – מאז 1976 – למדה חברת נחשון את תחום המטבחים באופן מקיף ויסודי, זיהתה את צרכי הלקוחות השונים, שיכללה את שיטות עבודתה (כולל פיתוח תוכנות ובסיס נתונים ייעודי – כיום על בסיס תוכנת Revit) והתאימה את המטבחים המתוכננים לעידן המודרני. תכנון המטבחים ומערכי המזון ע"י החברה מונחים כולם ע"י מודעות גבוהה בנוגע לשמירה על איכות הסביבה ולקצב העבודה המהיר ולתפוקה הגבוהה הנדרשים מעובדי המטבח המודרני.

העבודה הרבה והניסיון הנרחב שצברה החברה הפכו אותה למובילה בתחום בישראל.

חברת נחשון תכנון מטבחים מלווה את לקוחותיה המגוונים לאורך כל התהליך: הכרת צרכי הלקוח, חלוקת השטחים, תכנון העמדת הציוד, הנחיית היועצים השונים בפרויקט לצורך שילוב הציוד הנדרש בתכניותיהם, קבלת האישורים הנחוצים ממשרד הבריאות, איפיון הציוד לצורך רכישתו, אישור הציוד המוצע ופיקוח על התקנתו. העבודה מתבצעת בתיאום מלא מול הלקוח ומול כל גורמי התכנון האחרים בפרויקט ומאפשרת ללקוח לקבל תוצר מוגמר ומושלם.

צוות העובדים של החברה משקיע את מירב המאמצים בכל אחד מהפרויקטים ואינו מתפשר על הפרטים הקטנים; התוצאה היא מטבח פונקציונאלי, מתקדם, מעוצב, אסתטי, בטיחותי, חסכוני במשאבים וידידותי לסביבה שמותאם לגודלו של המקום ולצרכים האישיים של כל לקוח.

חברת נחשון תכננה למעלה מ- 6,500 פרויקטים בישראל וברחבי העולם. בין לקוחותיה ניתן לציין:

  • רשתות בתי המלון הגדולות בארץ (פתאל, הילטון, ישרוטל, קיסר, דן ושרתון) כמו גם מלונות בוטיק
  • חברות היי-טק (אלביט, פייסבוק, מוביליאיי, התעשייה האווירית, אינטל, אפל, אמדוקס, SAP ואחרות)
  • מסעדות, בתי קפה ומתחמי מזון (ארומה, קפה הילל, קרנף, מוזס, זאפה, אצטדיון סמי עופר, סינמה סיטי ואחרים)
  • בתי חולים, בתי אבות ומתחמי דיור מוגן (בי"ח מאיר, יוספטל, אסותא, עד 120, בית בלב, עזריאלי ואחרים)
  • חברות קייטרינג (שולץ, מבושלת, טעמים, ISS ואחרות)
  • מוסדות ממשלתיים וביטחוניים (משרד ראש הממשלה, בית המשפט העליון, צה"ל, משטרה, רשות שדות התעופה ואחרים)
עיצוב ובניית אתרים webthenet